Nietypowa lekcja języka polskiego

W piątek 16 czerwca 2023 roku uczniowie klasy VII c odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną, aby wziąć udział w spotkaniu z pisarzem Dariuszem Rekoszem, autorem licznych powieści przygodowo-detektywistycznych dla dzieci i młodzieży oraz komedii, kryminałów i przewodników dla dorosłych, animatorem kultury, felietonistą.

Spotkanie miało formę warsztatów detektywistyczno-językowych. Uczniowie uczyli się szyfrować słowa z użyciem różnorodnych sposobów kodowania oraz rozwiązywali zagadki. Najszybsi i najbardziej uważni detektywi otrzymali książki z autografem autora.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uczniowie mieli okazję poznać twórczość pisarza oraz porozmawiać z twórcą.

Młodzież wzięła udział w spotkaniu w ramach realizowanego w szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Możesz również polubić…

Skip to content