Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. ,, Kreatywne Dni Nietypowe „

Świetliczaki z klasy Id i IIIa biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. ,, Kreatywne Dni Nietypowe „. Ma on na celu uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, zaangażowanie we wspólne przygotowania ciekawych i nietypowych zajęć oraz zabawną formę świętowania.

Obchodząc różne nietypowe święta rozwijamy u dzieci kreatywność, ale także empatię, szacunek wobec otoczenia, uwrażliwiamy dzieci na różne potrzeby zwierząt,  a także wzmacniamy w nich samych poczucie własnej wartości. Dzieci mają możliwość otworzyć się na nowe możliwości wyrazu, opanowania stanów emocjonalnych poprzez kreatywne ćwiczenia, poczucie przynależności grupy, śmiech i dobrą zabawę.

Projekt składa się z III modułów. I – wesołe dni nietypowe , II – jedzeniowe dni nietypowe, III – zwierzęce dni nietypowe. Z każdego modułu zrealizujemy po 5 zadań. Świetliczaki obchodziły już takie dni jak: – Dzień kropki, – Dzień Królika, – Dzień Jabłka, – Dzień Zwierząt, – Dzień uśmiechu, – Dzień Ośmiornicy, – Dzień Origami, – Dzień Kundelka, – Dzień Jeża, – Dzień Zdrowego Śniadania. Podczas realizacji zadań mamy dobrą zabawę. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w projekcie.

oprac. Maria Kotlarz

Możesz również polubić…

Skip to content