Ogromny powód do uśmiechu!

Wzorem lat ubiegłych późną jesienią 2021 r. przeprowadzono kolejną edycję prestiżowego Podkarpackiego Konkursu LITERATURA I DZIECI pod hasłem „Znajdź powód do uśmiechu”.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią w pierwszym etapie uczestnicy wysyłali nagrania recytacji, piosenek i inscenizacji do Komisji Wojewódzkiej w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Eliminacje rejonowe w formie online przeprowadzono w dniach 22 i 23 listopada.

W II grupie wiekowej ( klasy IV-VI) wybrano 16 finalistów. Szkołę Podstawową nr 3 w Mielcu reprezentowała uczennica klasy Va- Weronika Kozak, która interpretowała na scenie wiersz Agaty Widzowskiej –Pasiak ,, Duże jest piękne’’. W III – najstarszej grupie wiekowej (klasy VII i VIII) -spośród 62 prezentacji w kategorii recytacji wybrano 14 finalistów, w tym Jakuba Witka , ucznia klasy VII d naszej szkoły.

W finale konkursu, który odbył się 3 XII w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury, komisja konkursowa w składzie: Jolanta Nord – aktorka teatru „Maska” w Rzeszowie, Agnieszka Mroczka – instruktor teatralny z Tarnobrzeskiego Domu Kultury i Andrzej Mozgała – kompozytor, najwyżej oceniła reprezentującego Mielec ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 – Jakuba Witka i przyznała mu Grand Prix za recytację wiersza „Dyrektor i pomnik” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Opiekunem Jakuba oraz Weroniki jest nauczycielka języka polskiego pani Marzena Chudzik.

Sukces Jakuba ( kolejny, bo tytuł laureata zdobył już w III klasie, później w IV i V) to ogromny powód do uśmiechu i najwspanialszy prezent mikołajkowy dla niego, jego bliskich i nauczycieli!

Red. J. Witek, M. Chudzik

 

Możesz również polubić…

Skip to content