Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych

Z ogromną dumą informujemy, że uczennica kl. VIII c Marlena Stec wzięła udział w etapie okręgowym olimpiady, uzyskując znakomite wyniki zarówno w części pisemnej, jak i językowej. W pierwszej części Marlena napisała wysoko ocenioną rozprawkę na następujący temat: ,,Natura nie jest miejscem do odwiedzenia. To jest nasz dom” (Gary Snyder). Napisz, jak rozumiesz te słowa, odwołując się do tekstów literackich i własnych obserwacji. W teście językowym zdobyła 26,5 punktów na 30 możliwych, uzyskując tym samym najlepszy wynik w województwie podkarpackim.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego Dla Szkół Podstawowych to młodsza siostra (w tym roku trwa IV edycja) prestiżowej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

OLiJP–SP uczy wszechstronnego odbioru, analizy i interpretacji tekstów kultury, a także budowania spójnej wypowiedzi ustnej i pisemnej na tematy związane bezpośrednio z arcydziełami literatury polskiej i światowej oraz innymi tekstami kultury. Ważną częścią programu olimpiady jest kształcenie językowe. Zachęcamy uczniów i uczennice chcących poszerzać swoją wiedzę o literaturze i języku do udziału w jej kolejnych edycjach.

Cieszymy się z wyniku Marleny i jesteśmy dumni, że godnie reprezentowała naszą szkołę, miasto i powiat mielecki. Wymagało to ogromnej pracowitości, szerokiej wiedzy o literaturze, kulturze i języku, lekkiego pióra i dużego zaangażowania.

Serdecznie gratulujemy Marlenie i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunką merytoryczną była pani Katarzyna Winnicka.

Możesz również polubić…

Skip to content