Pasowanie na czytelników

W drugiej połowie lutego uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej SP3. Głównym celem tej uroczystości, którą przygotowali nauczyciele-bibliotekarze, było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do korzystania ze zbiorów biblioteki: wypożyczalni, czytelni oraz Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Na początku zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczennice klas IV „c” i VI „b”. Następnie pierwszoklasiści poznali zasady obowiązujące w bibliotece, dowiedzieli się też o tym, jakie są prośby książki. Najważniejszym momentem spotkania było uroczyste złożenie przyrzeczenia oraz pasowanie na czytelnika, którego dokonała dyrekcja szkoły. Wreszcie nadszedł czas na wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiątkę przyłączenia pierwszaków do braci czytelniczej szkoły wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy, na których znalazły się między innymi prośby książki.

Red. M. Kapinos

{imageshow sl=370 sc=6 /}

Możesz również polubić…

Skip to content