Pierwsza pomoc – gość w IIId

21 lutego naszą klasę odwiedził, strażak – ratownik, Pan Marek Czerw. Pan ratownik uświadomił uczniom na czym polega jego praca. Jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Przypomniał dzieciom ważne telefony alarmowe .Objaśnił oraz zademonstrował sposób postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pokazał również, jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pan Marek wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach. Opowiedział uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność oraz jak sprawdzić czy oddycha.

Po omówieniu wszystkich ważnych zasad uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w wykonywaniu podstawowych czynności ratowniczych pod fachowym okiem. Serdecznie dziękujemy panu Markowi!


Grażyna Antoń

Możesz również polubić…

Skip to content