Podróż w czasie w Osadzie Słowiańskiej w Stobiernej

W dniu 29 maja 2024 roku uczniowie klasy 4a naszej szkoły mieli niezwykłą okazję odwiedzić Osadę Słowiańską w Stobiernej koło Dębicy. Wycieczka ta była nie tylko fascynującą lekcją historii, ale także wspaniałą okazją do aktywnego uczestnictwa w warsztatach rzemieślniczych. 

Podczas wizyty dzieci poznały codzienne życie i zwyczaje dawnych Słowian. Przewodnicy opowiedzieli o dawnych obrzędach, wierzeniach oraz o tym, jak wyglądało życie w osadzie. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o starożytnych technikach uprawy roli, budownictwie i sztuce wojennej. 

Niezwykle emocjonującą częścią wycieczki były warsztaty łucznictwa oraz garncarstwa. Pod czujnym okiem instruktorów, dzieci miały okazję spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także możliwość nauki precyzji i koncentracji. Następnie, podczas warsztatów garncarstwa, uczniowie mogli sami ulepić naczynia z gliny, co pozwoliło im poczuć się jak prawdziwi rzemieślnicy z dawnych czasów. 

Wycieczka nie odbyłaby się bez zaangażowania naszych wspaniałych opiekunów – pani Joanny Tarnowskiej-Leyko, pani Moniki Seferynowicz oraz rodziców. Dzięki ich trosce i zaangażowaniu, uczniowie mogli bezpiecznie i radośnie spędzić czas, ucząc się i bawiąc jednocześnie. 

Wizyta w Osadzie Słowiańskiej w Stobiernej na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów jako niezapomniana lekcja historii i doskonała forma integracji klasowej. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak wartościowym i inspirującym wydarzeniu.

Możesz również polubić…

Skip to content