Poetki naszej szkoły

Dnia 24 listopada 2023r. został rozstrzygnięty regionalny konkurs poetycki pt. „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary” pod Patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy. W tym roku była to jego XVII edycja.  Konkurs miał na celu ożywienie ducha patriotyzmu, odpowiedzialności za ojczyznę, uwrażliwienie sumienia i pozyskanie nowych utworów oraz odnalezienie młodych poetów często piszących „do szuflady”. 

Miło nam poinformować, że z naszej szkoły dwie uczennice- młode poetki zdobyły w tym konkursie wyróżnienia. A są to: Maja Działo z kl.6a za wiersz „Pamięć” oraz Nadia Kosiba z kl. 5b za wiersz „Niepodległa”. Utwory dziewczynek zachwyciły jury swą oryginalnością, głębią i wrażliwością.

Poetkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Red. A. Mysłek

Możesz również polubić…

Skip to content