POMIDOR warzywo czy owoc?

Trzecie zadanie z projektu Świetliczaki na tropie zagadek.

Wiele emocji i radości sprawiło naszym świetliczakom wykonanie tego zadania.

W grupie pani Joanny Lonczak i pani Anny Perłowskiej dzieci zapoznały się z piramidą zdrowia, dowiedziały się dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz obejrzały film edukacyjny Jak rośnie pomidor.

Zaciekawione budową pomidora dzieci przystąpiły do zadań badawczych: kroiły, smakowały, oglądały, jednocześnie próbując rozwiązać tę zagadkę. Wykonały również ciekawe prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na wystawie. Zgodnie stwierdziły, że chociaż pomidor jest owocem pod względem biologicznym to smakuje jak warzywo z którego można wykonać sałatki i ciekawe kanapki.

Zachęcone smakiem i zapachem owoców i warzyw przystąpiły do wykonania sałatki owocowo –warzywnej, a potem do wesołej, wspólnej degustacji. Pojawiły się również wesołe nowe przepisy, które zostały zebrane i nazwane Księgą smaków.

Opracowała Anna Perłowska

Możesz również polubić…

Skip to content