Pomóżmy razem Nadii!

Akcje charytatywne przeprowadzone w naszej szkole odgrywają ważną rolę, bowiem uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii, kształtują również pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.

Jedną z ulubionych form niesienia pomocy jest wśród uczniów naszej szkoły kiermasz słodkości. W czwartek 25 kwietnia organizacją takiego wydarzenia zajęły się wspólnie klasy V b i VIII c wraz z wychowawczyniami. Na ponad godzinę korytarz szkolny na pierwszym piętrze zamienił się w gwarne targowisko pełne cudownych smaków, zapachów i kolorów. Hojni uczniowie klas I – VIII z radością otworzyli serca i portfele, aby wspomóc trzynastoletnią Nadię Maderę, niepełnosprawną mieszkankę naszego miasta, której mama zwróciła się o pomoc w sfinansowaniu niezbędnego podnośnika platformowego.

3 kwietnia odbył się w mieleckim SCK koncert charytatywny zespołu „Mr Pollack” pod hasłem „Wiosenne granie dla Nadii”, prowadzona jest również zbiórka w internecie www.siepomaga.pl/nadia-madera,  a teraz także Szkolne Koło Wolontariatu w SP3 postanowiło zaangażować naszą małą społeczność, by przybliżyć realizację tego szlachetnego celu.

Wspólnymi siłami udało się zebrać 1880 zł! Serdecznie dziękujemy wszystkim autorom kulinarnych dzieł, łasuchom, którzy je zakupili oraz tym, którzy po prostu wsparli akcję dorzucając swój „grosz” do skarbonki 🙂

 

Dobro powraca 🙂

Możesz również polubić…

Skip to content