Powrót do przeszłości- Zamek w Łańcucie

W czwartek, 27 października 2022 roku, uczniowie klas VII oraz VI C   uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Łańcuta, którą można nazwać podróżą do przeszłości. Celem wycieczki było pogłębienie zainteresowań uczniów oraz  poszerzenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy historycznej i społecznej poprzez bezpośredni kontakt z „żywą historią”.

Głównym punktem programu było obejrzenie jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce – Zamku w Łańcucie. Słynie ona ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Uczniowie podziwiali piękne pomieszczenia, w których mieszkały rody Lubomirskich i Potockich. Zachwyt wzbudzały meble, żyrandole, podłogi, przedmioty codziennego użytku, wystrój i unikatowa kolorystyka pomieszczeń zamkowych.

Przed obejrzeniem pałacu oraz  powozowni młodzież wraz z przewodnikami spacerowała po pięknym pałacowym parku podziwiając stare drzewa, różnobarwne kwiaty, rzeźby i  fontanny. Piękna tego dnia aura w pełni prezentowała jesienne walory ogrodu.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

Dzięki wygranej klasy VII C w ubiegłorocznym konkursie Klasa bez przemocy, opłata za przejazd autokarem została w pełni pokryta przez  Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy również klasie VIIC za podzieleniem się wygraną z innymi klasami VII oraz klasą VI C.

 

Red. B. Czaja

Możesz również polubić…

Skip to content