PRACA ADAMA KAGANA Z KL. V C WYRÓŻNIONA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „BYĆ JAK ANNA”

Serdecznie gratulujemy Adasiowi wyróżnienia w tak wspaniałym konkursie, którego celem było podkreślenie znaczenia szacunku i miłości do drugiego człowieka, zwłaszcza potrzebującego pomocy.

Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły i Anny Jenke w Zespole Szkół w Błażowej pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Błażowej.

Jesteśmy bardzo dumni, podziwiamy wrażliwość i talent naszego artysty. Życzymy wielu sukcesów w dalszych konkursach.

„Być jak Anna”

Anna Jenke urodziła się 3 kwietnia 1921 r. w Błażowej. Zawsze kochała ludzi i przyrodę, a dzieci chętnie się do niej garnęły. Uczyła je czytać, pisać, opiekowała się nimi. Po wybuchu II wojny światowej zaangażowała się w pracę na rzecz bliźnich organizując zbiórki żywności, leków, przygotowując paczki dla jeńców, opiekując się rannymi. Była organizatorką akcji „Kromka chleba” dla biednych osieroconych dzieci. Zaangażowała się w tajne nauczanie i działalność konspiracyjną. Organizowała pomoc dla walczącej Warszawy. Po studiach podjęła pracę w Jarosławiu jako polonistka w liceum. Była wspaniałą nauczycielką, wychowawczynią i dyrektorem w Liceum Sztuk Plastycznych. Cały swój wolny czas poświęcała innym. Biednym i potrzebującym kupowała leki, ubrania i żywność. Odwiedzała i pielęgnowała chorych w szpitalach i w domach. Młodzież miała do niej nieograniczone zaufanie. Służebnica Boża Anna Jenke zmarła po długiej i ciężkiej chorobie 15 lutego 1976 r.

Red. M. Słąba

Możesz również polubić…

Skip to content