Projekt czytelniczy

W klasie 4b w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa został przeprowadzony projekt czytelniczy Dom bez książek jest jak plaża bez słońca (Jose Marti)”.

Celem projektu było wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów oraz promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci.

Podczas zajęć z wychowawcą w klasie 4b przeprowadzono dyskusję na temat powodów, dla których warto czytać książki. Uczniowie wypowiadali się na temat książek, które ostatnio przeczytali oraz tych, które posiadają w domu. Wspominali również o odwiedzaniu nie tylko szkolnej, ale i miejskiej biblioteki. Wychowawczyni p. Agnieszka Lamot-Kulawiec we współpracy z nauczycielem języka polskiego p. Marzeną Chudzik zachęciła klasę do czytania lektur szkolnych i utrwalania ich treści poprzez gry planszowe. Uczniowie w grupach przygotowali projekt gry planszowej do lektury – komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. Efektem niezwykłej lekcji języka polskiego było udoskonalenie umiejętności pracy w grupie oraz wspaniała zabawa utrwalająca treść lektury. Uczniowie, wykorzystując swoją wyobraźnię, wykazali się pomysłowością i kreatywnością.  

Podobne projekty realizowały też inne klasy np. 4c i 6a wykonały lapbooki do lektur „Kajko i Kokosz” oraz „W pustyni i w puszczy”. Prace uczniowskie służą jako ciekawe materiały edukacyjne do zajęć z języka polskiego.

 

red. Agnieszka Lamot – Kulawiec

Możesz również polubić…

Skip to content