Projekt „Promień” – bezpłatne zajęcia z matematyki dla ukraińskich dzieci

Ukraińska matematyczna Szkoła online Mathema rusza z projektem „Promień”. Jest to program bezpłatnych indywidualnych zajęć z matematyki dla ukraińskich dzieci, które czasowo opuściły Ukrainę i uczą się w Polsce.

 

Co to takiego “Promienie”?

 

Według Mathemy wielu ukraińskich rodziców martwi się, że ich dzieciom trudno jest przystosować się do nowego dla nich systemu edukacji w Polsce. Celem projektu jest pomoc uczniom w doskonaleniu wiedzy z matematyki poprzez całkowicie bezpłatną pracę z korepetytorem. Program potrwa 45 dni, a wnioski można składać od 8 do 14 maja 2023 r. Liczba miejsc ograniczona: 30 dzieci.

 

Kto może wziąć udział w projekcie Promień?

 

Dziecko może wziąć udział w programie, jeśli:

  • zostały zmuszone do opuszczenia rejonów działań wojennych lub byłych rejonów działań wojennych                                                        
  • uczą się w klasach 4-8 polskiej szkoły
  • są w Polsce oficjalnie i mają PESEL
  • znają język polski na poziomie komunikacji

Co jest wymagane, aby wziąć udział w programie?

Aby wziąć udział w programie należy złożyć wniosek i dołączyć dokumenty: Pesel (dziecka/rodzica/opiekuna), zameldowanie ze strefy byłych działań wojennych/strefy działań wojennych.  Więcej o wymaganiach można przeczytać na stronie internetowej projektu.

Jak będzie przebiegać nauka:

  • Szkoła online Mathema prowadzi 5 lekcji indywidualnych z korepetytorem matematyki
  • Nauka każdego ucznia odbywa się na podstawie zapotrzebowania ucznia i/lub rodziców/

opiekunów.

  • Nauka wiąże się z określonym celem: przygotowaniem do sprawdzianów, pogłębieniem wiedzy,

zmierzeniem się z trudnymi tematami itp.

Mathema to ukraińska online szkoła matematyki, która pomaga ukraińskim dzieciom poszerzać wiedzę i przygotowywać się do egzaminów. Szkoła uruchomiła już podobny projekt w Ukrainie, który był również skierowany do dzieci dotkniętych wojną. Jego szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy.

Możesz również polubić…

Skip to content