Projekt „Słowa dają moc

Gmina Miejska Mielec pozyskała środki finansowe w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” zorganizowanego przez Ministerstwo Rodziny
i Polityki Społecznej.

Tegoroczny projekt pn. „Słowa dają moc” ukierunkowany jest na zintensyfikowanie  pomocy dla dzieci i młodzieży.

 

Dzisiaj Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z Naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Agatą Ćwięką odwiedzili Szkoły Podstawowe prowadzone przez Gminę Miejską Mielec, aby wręczyć pakiety pomocy dydaktycznej do pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

Narzędzia terapeutyczne otrzymały szkoły:

  • Szkoła Podstawowa nr 9 w Mielcu,
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Mielcu,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Mielcu,
  • Szkoła Podstawowa nr 12 w Mielcu,
  • Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu,
  • Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu,
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu,
  • Szkoła Podstawowa nr 7 w Mielcu,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu.

 

Wiemy, że praca psychologa w szkole wymaga korzystania z wielu atrakcyjnych narzędzi,
w związku z tym wychodząc naprzeciw potrzebom, jednym z działań zawartych w projekcie był  zakup pakietów pomocy terapeutycznych dla szkół podstawowych.

Pakiet zawiera karty pozytywnej inspiracji, karty afirmacyjne, karty, które zapraszają do refleksji oraz liczne pozycje książkowe.

Mamy nadzieję, że ten zestaw będzie doskonałym sposobem na to, by „przełamać pierwsze lody” w kontakcie z młodym człowiekiem i jednocześnie zdobyć interesujące i przydatne informacje, które pomogą w pracy i przyczynią się do rozwijania szerokiego wachlarza różnorodnych umiejętności wśród dzieci i młodzieży.

 

Red. Weronika Krzak

Możesz również polubić…

Skip to content