Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Przerwa w realu

Zagraj w szybką planszówkę, poruszaj się w rytm muzyki w sali gimnastycznej – to pierwsze atrakcje, które przygotowaliśmy dla naszych uczniów w ramach innowacji pedagogicznej „Przerwa w realu”.

– Od kiedy smartfony wśród młodzieży stały się bardzo popularne, podczas przerw da się zauważyć na korytarzu, że dzieciaki mniej się ruszają, a cała uwaga skupia się na grach i wirtualnej rzeczywistości – tłumaczy Joanna Tarnowska-Leyko.

– Dodatkowo zdalne nauczanie i pandemia nie sprzyjały, by ten trend mógł się odwrócić- dodaje Monika Seferynowicz.

Z takich obserwacji oraz z pasji do gier planszowych czworga nauczycieli – Joanny Tarnowskiej -Leyko, Moniki Seferynowicz, Eweliny Wacławskiej i Andrzeja Strzępki powstał pomysł, by zachęcić uczniów do innych form aktywności podczas przerw.

– Bardzo chcemy, by uczniowie zobaczyli, że są inne rozrywki  niż te wirtualne – mówi Andrzej Strzępka, nauczyciel informatyki.

W tej okazji na początek proponujemy naszym uczniom kilka gier. Przy bibliotece pojawiły się stoliki, a na nich do wyboru można znaleźć kilka rozgrywek karcianych np. Uno lub Dobble. Natomiast mała sala gimnastyczna zamienia się na 4 i 5 przerwie w salę do tańczenia. Tu uczniowie mają do dyspozycji konsolę Nintendo z grą „Just Dance”. Pierwsze efektu naszej pracy już widać. Nasze propozycje cieszą się dużym zainteresowaniem. Wkrótce pojawi się znowu coś nowego. Zapraszamy.

Może Ci się również spodoba

Skip to content