Przygoda z przyrodą

Staś i Nel, Oleńka i Kmicic, podstępni Krzyżacy, potop szwedzki…. To znane nam wszystkim postaci i wątki z powieści Sienkiewicza. Ważną bohaterką- jak się okazuje- jest także przyroda. Noblista udowodnił, że doskonale poznał jej sekrety jako bystry obserwator i podróżnik. Przyroda stała się również bohaterką nowego konkursu miejskiego, który odbył się po raz pierwszy 11 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej nr 12. Jego motto brzmiało: ,,Przyroda w utworach Henryka Sienkiewicza’’.

Uczniowie mieleckich szkół podstawowych zaprezentowali wybrane fragmenty tekstów, wśród których dominowały opisy z ,,W pustyni i w puszczy’’. Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Owsiak z klasy VIIc- uczeń p. J. Tarnowskiej- Leyko oraz Gabriel Kilian z kl. VI c- przygotowany przez p. M. Chudzik. Występ Gabriela, który recytował długi fragment ,,Listów z podróży do Ameryki’’ zrobił na widzach i jurorach ogromne wrażenie. Gabryś zajął Ii miejsce, a nagrodę wręczyła mu wiceprezydent Mielca- p. Adriana Miłoś.

Serdecznie gratulujemy! Zachęcamy innych uczniów do aktywnego udziału w konkursach!

Red. M. Chudzik

Możesz również polubić…

Skip to content