Przygoda ze Zwiadowcami

Seria Johna Flanagana „Zwiadowcy”, która zawiera 15 tomów, jest bardzo lubiana przez naszych uczniów. Historia opowiada o losach piętnastoletniego Willa, który szkoli się na zwiadowcę i jego przyjaciół: Horacego przyszłego rycerza i księżniczki Cassandry zwanej również Evanlyn.

Tak serię „Zwiadowców” polecają nasi czytelnicy:

Zwiadowcy” są cudowną serią dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Serię J. Flanagana zaczęłam czytać na konkurs w bibliotece szkolnej, miałam przeczytać 1 tom „ Ruiny Gorlanu” a przeczytałam wszystkie. Wciągnęłam się od pierwszego rozdziału.

W „Zwiadowcach” najbardziej podobał mi się klimat rycerstwa, walki na miecze, tajemniczość i sam motyw zwiadowców jako królewskich szpiegów. Gdy czytałam serię po raz pierwszy byłam zachwycona umiejętnościami zwiadowców, tym jak szybko i bezgłośnie się poruszali, jak świetni byli w sztuce strzelania z łuku i rzucania nożami. Po przeczytaniu serii sama chciałam zostać zwiadowcą.

Seria opowiada o odwadze i przyjaźni. Widzimy jak główny bohater z cherlawego i niepewnego siebie chłopca staje się odważnym i śmiałym mężczyzną.

Do przeczytania serii zachęcam wszystkich i zapewniam, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.”

Uczennica klasy 8a Hanna Kapel

Zwiadowcy” to fascynująca, ciekawa i tajemnicza seria w klimatach średniowiecza. Serdecznie polecam”

Uczeń klasy 7e Mikołaj Krupka

#zwiadowcy #wydawnictwojaguar