UKS Mustang – Sekcje i trenerzy

Nasze sekcje i trenerzy

Działamy w 4 sekcjach:

• sekcja mini siatkówki dziewcząt – zajęcia prowadzi mgr Grzegorz Cibicki
  • sekcja mini piłki nożnej i ręcznej chłopców – zajęcia prowadzi mgr Jakub Zaskalski
  • sekcja mini piłki nożnej i gry zespołowe- zajęcia prowadzi mgr Maciej Kukułka
  • sekcja mini piłki siatkowej i gry zespołowe – zajęcia prowadzi mgr Joanna Szady

Podczas naszych zajęć w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mustang” staramy się przede wszystkim wyzwolić u dzieci RADOŚĆ z tego co robią i za pomocą licznych ćwiczeń wpłynąć na ich ZDROWIE, SYLWETKĘ CIAŁA i SAMOPOCZUCIE! Staramy się wykształcić u naszych uczniów nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego.

Szkolne Igrzyska Sportowe to międzyklasowa rywalizacja w grach zespołowych i tenisie stołowym sprzyjająca integracji klasowej, zapoznaniu z przepisami „fair play” a przede wszystkim zachęcająca do aktywności ruchowej! Podczas tych zawodów wpajamy naszym uczniom zasady
HONOROWEGO KODEKSU SPORTOWCA:

• STOSUJ UCZCIWE METODY WALKI!
  • SZANUJ SWOICH RYWALI!
  • NIE ZADZIERAJ NOSA JEŚLI WYGRASZ!
  • NIGDY NIE REZYGNUJ ? WALCZ DO KOŃCA!
  • UMIEJ POGODZIĆ SIĘ Z PORAŻKĄ!

W ramach naszej działalności organizujemy też wycieczki rowerowe po okolicach Mielca, wyścigi rowerów górskich MTB, rajdy rowerowe do Chorzelowa i Rzemienia. Imprezy te mają na celu korelację wiadomości z wielu przedmiotów : przyrody, techniki, języka polskiego i wychowania fizycznego oraz działanie zgodne z powiedzeniem:

” NIE PRÓBUJCIE SPROWADZAĆ CAŁEGO ŚWIATA DO SZKOŁY. RACZEJ WEŹCIE DZIECI NA ZEWNĄTRZ TAM, GDZIE TEN ŚWIAT NAPRAWDĘ JEST…”
 L.B. SHARP

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna

Organizowana jest dla dzieci:

• z wadami postawy
  • z obniżeniem ogólnej sprawności fizycznej
  • z niektórymi przewlekłymi zaburzeniami stanu zdrowia

Celem zajęć jest likwidacja wady lub, jeśli to niemożliwe, zatrzymanie jej dalszego rozwoju oraz poprawa ogólnej sprawności i wydolności fizycznej dziecka

Naboru do grup dokonuje się na podstawie badania bilansowego sześciolatka (w karcie zdrowia dziecka) lub skierowania od lekarza.

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla uczniów klas I i II prowadzi Maciej Kukułka