Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Śladami pracy górnika

W czwartek 10 listopada klasa III „c” wybrała się na wycieczkę do Kopalni Soli Bochnia. Zwiedzanie połączyliśmy z realizacją programu edukacyjnego „Śladami pracy górnika”. Odbyliśmy podróż w czasie, podczas której jako odkrywcy, prowadzeni byliśmy przez historię kopalni soli, od średniowiecza po czasy współczesne. Swoją podróż rozpoczęliśmy od zjazdu do kopalni windą górniczą, a następnie przejazdu podziemną kolejką. Przemierzając kopalniane korytarze poznaliśmy historię wydobycia soli. Odgadnięcie różnych wskazówek, pozwoliło nam na spotkanie z kimś wyjątkowym – górnikiem średniowiecznym. Opowiedział on o trudach górniczego fachu, zademonstrował ciężką pracę górnika z użyciem starodawnych narzędzi i urządzeń, które służyły do urobku soli. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych. W realizacji tego zadania pomogło nam spotkanie w Kaplicy Świętej Kingi ze współczesnym górnikiem, ubranym w strój galowy. Górnik opowiedział o swoim mundurze i o górniczym nakryciu głowy „czako”, które następnie wszyscy samodzielnie wykonali. Zwieńczeniem pobytu w kopalni była wizyta w największej spośród bocheńskich komór solnych — komorze Ważyn, w której odpoczęliśmy przy smacznym posiłku. Kolejną atrakcję zapewniły nam gry sportowe oraz zakup solnych pamiątek. Pełni wrażeń szczęśliwie powróciliśmy do Mielca.

 Wych. B. Cisło

Może Ci się również spodoba

Skip to content