Solidaryzujemy się z osobami z niepełnosprawnością intelektualną

Co roku 5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który ma na celu zmianę stereotypów na temat osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz pokazanie społeczeństwu, że są one wśród nas i mają takie same prawa jak my. W ramach tego dnia w poprzednich latach w naszym mieście odbywały się Marsze Godności, jednak z powodu pandemii nie są kontynuowane. W związku z tym obchody tego dnia przybrały charakter symboliczny. We wtorek 26 kwietnia 2022 r. na znak solidarności z osobami niepełnosprawnymi uczniowie naszej szkoły ubrali się na pomarańczowo. Wykonano zdjęcia, które przesłano do stowarzyszenia „My Dla Innych”, działającej na rzecz osób niepełnosprawnych.

Możesz również polubić…

Skip to content