Sportowe sukcesy naszych uczniów

Z wielką radością pragniemy poinformować o sportowych osiągnięciach naszych uczniów: Hanny Drozdowskiej oraz Jerzego Armatysa z klasy VIII C. Zarówno Hania jak i Jurek mogą poszczycić się sukcesami na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Hanna Drozdowska trenuje szermierkę już ponad sześć lat i ma na swoim koncie wiele sukcesów w ogólnokrajowych i międzynarodowych zawodach w szpadzie dziewcząt. Do największych jej sukcesów zawodniczych zaliczyć możemy:

  • Srebrny medal Mistrzostwo Polski w szpadzie dziewcząt w kategorii zuchy w roku 2017.
  • Złoty Medal i Mistrzostwa Polski w szpadzie dziewcząt w kategorii dzieci w roku 2019.

Te i wiele innych jej osiągnięć, spowodowało, że w roku 2020,   Hania została sklasyfikowana na drugim miejscu w ogólnopolskim rankingu zawodniczym
w szpadzie dziewcząt-dzieci. Po okresie pandemii nasza rekordzistka rozpoczęła starty w kategorii młodzik. W roku 2021 zajęła 5 miejsce w Międzynarodowym Turnieju szermierczym Wratislavia Challenge.

W tym samym roku wraz z zespołem zawodniczek PTG Sokół 1893 w Mielcu, zajęły  3 miejsce i zdobyły Brązowy Medal Mistrzostw Polski w Szpadzie Młodzików w drużynie. W bieżącym, 2022 roku, Hania zdobyła Brązowy Medal Mistrzostw Polski w szpadzie w kategorii Młodzik. A na tych samych mistrzostwach wraz z drużyną zajęły bardzo dobre- czwarte miejsce.

Aktualnie, w sezonie 2022/2023 Hania rozpoczyna starty w kategorii Junior Młodszy. W szkole Hanię znamy, jako skromną a przede wszystkim bardzo pracowitą uczennicę. Świetnie łączy naukę z częstymi treningami i wyjazdami na zawody. Każdy rok szkolny zakończony jest wyróżnieniem i świadectwem z paskiem. Na szczególną uwagę zasługuje też fakt, że uczennica zyskując sobie sympatię rówieśników oraz nauczycieli – otrzymała statuetkę Wzorowej Uczennicy w roku szkolnym 2021/22.


Jerzy swoją przygodę z boksem olimpijskim rozpoczął w 2020 roku, wtedy to zaczął trenować w mieleckim klubie Sekcja Bokserska MUKS Iryda Mielec. W ciągu dwóch lat stoczył 24 walki na arenie polskiej i międzynarodowej, w tym 21 wygranych, 1 remis i 2 przegrane. Dzięki systematycznym treningom, silnej woli i uporowi, Jerzy jest reprezentantem Polskiej Kadry Narodowej Młodzików. Dzięki tym sukcesom mógł uczestniczyć w Mistrzostwach Europy Młodzików w boksie olimpijskim w Erzurum w Turcji, gdzie wywalczył brązowy medal w wadze do 90 kg Następne sukcesy przyszły na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bytowie, gdzie wywalczył złoty medal zyskując tytuł Mistrza Polski Młodzików w wadze do 90 kg.

Osiągnięcia:

  • Brązowy medalista Mistrzostw Europy w tureckim Erzurum,
  • Mistrz Polski Młodzików w wadze do 90 kg w boksie olimpijskim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych tak wielkich sukcesów

A.Stachura-Malczyńska

Możesz również polubić…

Skip to content