Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Spotkanie w klasie 1 B

W poniedziałek, 14 listopada, gościem klasy 1 B była pani weterynarz, mama Radomira. Celem spotkania było poznanie pracy lekarza weterynarii i zdobycie wiedzy na temat pielęgnowania zwierząt domowych i opieki nad nimi. Pani weterynarz przygotowała interesującą prezentację na ten temat i opowiadała o ciekawostkach, niebezpieczeństwach oraz codziennej pracy. Zaprezentowała uczniom sprzęty potrzebne w pracy lekarza weterynarii: słuchawki – stetoskop i fonendoskop, otoskop do badania uszu i specjalną torbę iniekcyjną dla kotów, które nie chcą „współpracować” z lekarzem. Dzieci mogły posłuchać nagrań bijącego serca zdrowego i chorego pieska oraz obejrzeć modele: przekroju ucha zdrowego i w stanie zapalnym, szczęki psa i niektórych kości.  Dowiedziały się o konieczności zachowania ostrożności w kontaktach z nieznanymi zwierzętami oraz przestrzegania higieny po każdej zabawie ze swoimi „milusińskimi”. Uczniowie  brali  aktywny udział w tej niecodziennej lekcji, szukali odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości dotyczące karmienia i pielęgnacji zwierząt, a także chorób, które je dotykają oraz sposobów leczenia. Opowiadali o zwierzętach, które mają w domu i zasypywali panią weterynarz różnymi pytaniami. Na koniec każde dziecko otrzymało prezent – niespodziankę, czyli mały zestaw młodego weterynarza (jednorazowe rękawiczki, małe strzykawki i kolorowe naklejki).

Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pozwoliło dzieciom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Może przez to ktoś odkryje w sobie predyspozycje do pracy ze zwierzętami lub jakieś pasje – kto wie?

Serdecznie dziękujemy Pani Świętosławie Kozdębie za poświęcenie nam swojego wolnego czasu i za dostarczenie tylu wiadomości i wspaniałych przeżyć oraz za miłe upominki.

 

Red. Małgorzata Kolisz

Może Ci się również spodoba

Skip to content