Spotkanie z lekarzem pediatrą

2 listopada 2023r.  uczniów z klasy 1 d odwiedziła mama Antosi – lekarz pediatra. Pani doktor zapoznała dzieci z zawodem lekarza, profilaktyką. Zwróciła uwagę na spożywanie zdrowych produktów, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu, higienę oraz koniecznością szczepień. Uczniowie zapoznali się z podstawowym sprzętem medycznym. Mieli okazję do posłuchania przez stetoskop bicia własnego serca i kolegów . Badali uszy otoskopem , mierzyli ciśnienie oraz zaglądali do gardła za pomocą szpatułki laryngologicznej. Na zakończenie wszyscy  otrzymali dyplomy ,,Dzielnego Pacjenta” i kolorowe naklejki.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i sprawiło wiele radości, a żadna wizyta w gabinecie lekarskim nie będzie  już budziła nieprzyjemnych uczuć.

red. U. Frankiewicz

Możesz również polubić…

Skip to content