Spotkanie edukacyjne o przyrodzie

W dniu 10 czerwca 2022r. z inicjatywy pani Bogumiły Witas w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dzieci z panem Mieczysławem Struzikiem – prezesem Koła Łowieckiego „Łoś”. W spotkaniu brały udział dzieci z grup świetlicowych pani Bogumiły Witas i pani Angeliki Borowskiej.

Pan Mieczysław na spotkanie przybył w mundurze myśliwskim i opowiedział dzieciom o zwierzętach leśnych. Dzieci miały okazje poznać zwyczaje zwierząt leśnych oraz co jest ich przysmakiem. Mogły też odgadywać odgłosy różnych zwierząt. Pan Mieczysław podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i powinien szanować zwyczaje zwierząt zamieszkujących w lasach.

Na zakończenie spotkania świetlica szkolna otrzymała książki edukacyjne dotyczące życia zwierząt leśnych.

Oprac. Bogumiła Witas

Możesz również polubić…

Skip to content