#SprzątamyDlaPolski 2023 r.

21 kwietnia 2023 roku odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Akcja polegała na grupowym, zorganizowanym oczyszczaniu terenów zielonych z niepożądanych śmieci oraz odpadów. Zgodnie z wytycznymi nasi uczniowie założyli rękawiczki, wzięli worki i wyzbierali wszystkie śmieci, które  znajdowały się na terenie naszej szkoły i Parku Leśnego. W akcji brali uczniowie z klas: Vb, VIIb i VIIc wraz z paniami: Anną Bielaską-Furman, Joanną Szady i Alicją Wójtowicz.

W tym samym dniu pani Anna Bielaska-Furman z okazji Dnia Ziemi przeprowadziła konkurs na plakat dotyczący ochrony środowiska i przeprowadziła przez radiolę wykład na temat ochrony środowiska.

Dzięki takim inicjatywom coraz więcej osób dba o środowisko i ma świadomość  zagrożeń, jakie  wiążą się z ,,dzikimi wysypiskami śmieci”.

Możesz również polubić…

Skip to content