SREBRNE MEDALE DZIEWCZĄT Z SP 3 W POWIATOWYM CZWÓRBOJU i trójboju LEKKOATLETYCZNYM dziewcząt.

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu w dniu 18 maja 2022 roku odbyły się zawody w ramach Szkolnych Igrzysk Dzieci –„Czwórbój Lekkoatletyczny”, w którym reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła II miejsce, uzyskując tyle samo punktów, co zespół zajmujący I miejsce. Łącznie nasz zespół uzyskał 883 punkty, tyle samo, co zespół z Malinia, który ostatecznie wygrał zawody. Niestety zgodnie z regulaminem zawodów, w takim przypadku bierze się pod uwagę zawodniczkę, która uzyskała najwięcej punktów w danym zespole.  Ostatecznie, dało nam to II miejsce w klasyfikacji powiatu mieleckiego na 12 zespołów startujących.

            Każda zawodniczka startowała w czterech konkurencjach: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg na 600 m.

Oto reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły, która wzięła udział w tych wymagających zawodach pod opieką Joanny Szady.

Uczennice klasy VII d – IWA KUBIK, EMILIA KIEŁB,

Uczennice klasy VI a – MAJA WOJTANIA, ALBINA KHOKHERCHAK

Uczennice klasy VI c – ELIZA ŻYŁA, MILENA ŚRĘBA

            Najwięcej punktów dla naszej szkoły uzyskała Maja Wojtania, która też najdalej skoczyła w dal 4,37m oraz uzyskała najlepszy wynik na 60 m: 9,34s. Znakomity wynik w rzucie piłeczką palantową uzyskała Iwa Kubik 34 m, a najszybciej pokonała dystans 600m Eliza Żyła z wynikiem 2,15 min.

Do tych zawodów dziewczęta przygotowały Bogusława Wiącek oraz Joanna Szady.

 

Na tym samym stadionie MOSiR w Mielcu w dniu 19 maja 2022 roku odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w „Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt”. Rywalizowało ze sobą 14 zespołów z powiatu mieleckiego. Każda zawodniczka startowała w trzech konkurencjach: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal. W tych wymagających zawodach pod opieką Bogusławy Wiącek wzięła udział również reprezentacja dziewcząt klas czwartych z naszej szkoły:

Uczennice Bogusławy Wiącek z klasy IV b –TAMARA PALUSZCZAK, JULIA KREMPA i AMELIA BUKAŁA

Uczennice Grzegorza Cibickiego z klasy IV c – MATYLDA SOWA i ALEKSANDRA TOTKA

Najwięcej punktów dla naszej szkoły uzyskała Tamara Paluszczak, która najdalej też skoczyła w dal 3,51 m. W rzucie piłeczką palantową najlepszy wynik w naszej ekipie uzyskała Julia Krempa-20 metrów zaś najszybciej pobiegły Julia Krempa i Matylda Sowa – 10,37. Łącznie zespół uzyskał 315 punktów, co dało nam II miejsce  w klasyfikacji powiatu mieleckiego.

GRATULACJE dla wszystkich srebrnych medalistek!!!

Możesz również polubić…

Skip to content