Sukces w ogólnopolskim konkursie „Korzenie i kwiaty”

16 września 2023 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu, podczas spektaklu Korzenie i kwiaty odbyła się uroczysta gala kończąca ogólnopolski konkurs Korzenie i Kwiaty – przywracanie pamięci o Bohaterach Niezłomnych.

Celem konkursu było zainteresowanie młodego pokolenia Polaków historią XX wieku. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy plastycznej, multimedialnej lub krótkiego materiału filmowego będących wizją pomnika Żołnierzy Wyklętych lub interesującym przedstawieniem postaci znajdujących się na największym w Polsce, oddającym hołd Bohaterom II konspiracji, Pomniku Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych w Mielcu.

Głównym organizatorem konkursu była Fundacja Non Notus, a współorganizatorem – Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego oraz Fundacja Łączka.Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Mariusza Błaszczaka – Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji i Nauki, Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Programu Niepodległa.Patronat medialny objęła TVP Historia, Republika, TVP3 Rzeszów oraz lokalne media.
Miło nam poinformować, że I miejsca w kategorii pracy multimedialnej zdobyli nasi uczniowie: Maria Kołc z klasy VIII C oraz Igor Tobiasz z kl. VII A. Gratulacje należą się tym bardziej, że nasi podopieczni wykonywali prace konkursowe w czasie wakacji, przeznaczając swój czas odpoczynku na zgłębianie historii mieleckich Niezłomnych. 

Gratulujemy wytrwałości i pracowitości!!!

Opiekunami uczniów byli: pan Andrzej Strzępka oraz pani Barbara Czaja.

Możesz również polubić…

Skip to content