Sukces w Tarnowskim Konkursie Chemicznym!

W piątek, 10 czerwca 2022 roku, w murach Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród III edycji Tarnowskiego Konkursu Chemicznego, którego finał rozstrzygnął się 13maja. Do finału przystąpiło 15 uczestników ze szkół podstawowych: Dąbrowy Tarnowskiej, Jasła, Kielc, Krakowa, Mielca, Ropczyc, Ryglic, Wojnicza, Woli Rzędzińskiej i Żabna., którzy uzyskali największą liczbę punktów
w I etapie (87 uczestników). Finalistami z naszej szkoły zostali uczniowie:

  • Aleksandra Wójcik – opiekun Wanda Bukała
  • Bartosz Bik – opiekun Wanda Bukała
  • Kacper Baum – opiekun Danuta Błach

          Konkursu składał się z części teoretycznej i doświadczalnej. Uczestniczyli rozpoczęli od kolejnej porcji zadań teoretycznych a następnie zmierzyli się w pracowni chemicznej
z zadaniami doświadczalnymi. Zmagania w części doświadczalnej uczestników odbywały się pod czujnym okiem wykładowców Katedry Chemii Akademii Nauk Stosowanych.

         Tarnowski Konkurs Chemiczny ma zasięg ogólnopolski a jego celem jest umożliwienie uczniom szkół podstawowych, zainteresowanym chemią, sprawdzenia swoich wiadomości
i umiejętności oraz rozbudzanie zainteresowania uczniów nauką chemii. Konkurs organizowany jest przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie i odbywa się pod patronatem honorowym JM Rektor ANS
w Tarnowie, dr hab. Małgorzaty Kołpy, prof. Uczelni.

Możesz również polubić…

Skip to content