Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 17.11.1023

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna. Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ze względu na swoją niecodzienną formułę pozwala dzieciom na długotrwałe zaangażowanie w przygotowania, utrwalenie wiedzy oraz radość
z możliwości odwrócenia codziennych ról. Egzaminatorzy – uczennice z klasy VIId i VIIc sprawdzały wiedzę „tabliczkową” dorosłych i swoich młodszych kolegów. Zarówno uczniowie jak i egzaminatorzy byli na początku bardzo zestresowani, ale po zdanym egzaminie wszystkie buźki były uśmiechnięte i zadowolone. Egzaminatorzy spisali się na medal! Najbardziej jednak bali się egzaminu dorośli, bardzo go przeżywali i nie chcieli wypaść źle przed młodzieżą. Ale dali radę!

Koordynatorzy akcji w naszej szkole Panie: Violetta Bober, Ewelina Kapinos, Ewa Ziętek i Alicja Wójtowicz zorganizowały specjalne lekcje i przedsięwzięcia zachęcające do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Podczas przerw oraz zajęć uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą szybkiego liczenia oraz rozwiązywać zadania wymagające zastosowania tabliczki mnożenia. Był to matematyczny maraton z iloczynem z roli głównej.

Wśród uczniów, którzy poprawnie rozwiązali wszystkie stacje zadaniowe wylosowano bony matematyczne.

Bony otrzymali:

Łucja Strycharz VI b, Maja Faliszek V b, Lena Błachowicz IV c, Jakub Szrom VI a, Maja Żurawska VII b, Oliwier Ziomek VIII b, Wiktor Sobuś IV b, Milena Kudłacz V b, Marlena Hyjek Va, Joanna Iwanow VI c, Sabina Frącz IV a, Aleksandra Gałda VIII a, Szymon Bogdan VIII c i Emilka Kłak IVc.

 

Gratulujemy wszystkim pozytywnych wyników i dziękujemy za wspólną zabawę. Zapraszamy za rok!

Możesz również polubić…

Skip to content