Świetliczaki na tropie… kolorów Świata – Azja

Grupy świetlicowe z klasy 2a i 2b zrealizowały trzy zadania z ogólopolskiego projektu edukacyjnego Świetliczaki na tropie… kolorów Świata. Tym razem w ramach modułu żółtego zawędrowały do Azji.

Odwiedziły Chiny, poznały liczne ciekawostki oraz smoka, który wg wierzeń jest symbolem odwagi, szczęścia, siły i dobrobytu. Wykonały swojego silnego smoka oraz zorganizowały korowód taneczny ze smokiem.

Poznały historię herbaty oraz sposoby jej parzenia. Wykonały ciekawe rysunki malując esensją herbacianą różne motywy na papierze czerpanym.

W kraju kwitnącej wiśni, Japonii, dowiedziały się jak wygląda kimono, tradycyjny strój japoński. Wykorzystując origiami płaskie z koła i kwadratu wykonały prace plastyczne – Japonki, które zostały umieszczone na wystawach.

Red. Anna Perłowska, Joanna Lonczak.

Możesz również polubić…

Skip to content