Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Świetliczaki na tropie zagadek

Świetliczaki na tropie zagadek – nowe zadania : Gdzie jest ukryty skarb? Piła czy młot? Po co rybom narzędzia? Jak zostać piratem?

W ramach zajęć z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego w grupach Joanny Lonczak i Anny Perłowskiej został przeprowadzony cykl zajęć o bogactwie mórz i oceanów , odkryciach i wyprawach morskich oraz przygodach pirackich.

Dzieci zapoznały się z historią wielkich wypraw geograficznych K. Kolumba, wykonały w zespołach Mapę Skarbów, która była inspiracją do zajęć ruchowych w odkrywaniu i rozwiązywaniu zagadek.

Zaciekawiły się pięknem podwodnego świata, poznały cechy najdziwniejszych ryb, wielorybów, delfinów. Oglądnęły film przyrodniczy, wysłuchały poganki, a także wykonały prace plastyczne pt. ‘’Podwodny świat’’ z wizerunkiem ryby Piły i ryby Młot.

Przeżywały również przygody pirackie wg bajki „Piraci z Karaibów”, malowały maski i statki pirackie. Zespół taneczny przygotował kostiumy i układ taneczny pt.’’ Piraci ‘’, a zespoły grupowe rozegrały turniej Gra w okręty- Bitwa morska .

Za nami kolejne zajęcia, w których uczniowie poprzez zabawę i działanie odkrywają piękno przyrody i otaczającego świata.

Opracowały Anna Perłowska, Joanna Lonczak

Może Ci się również spodoba

Skip to content