Świetliczaki na zajęciach edukacyjnych z dogoterapii

W dniu 8 grudnia 2022r. świetliczaki z grupy p. Anny Staroń miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych z udziałem psa Snicersa prowadzonych przez naszego pedagoga szkolnego p. Kacpra Paprockiego.

Celem spotkania było nawiązanie pozytywnej relacji pomiędzy uczestnikami a psem. Zajęcia przebiegły w radosnej atmosferze pod okiem prowadzącego – pies był głaskany, wykonywał komendy. Uczestnicy doskonale weszli w interakcję ze zwierzęciem. Zajęcia edukacyjne z udziałem psa poruszyły wiele ważnych tematów, a przede wszystkim nauczyły dzieci jak należy poprawnie traktować zwierzęta.

Warto jednak pamiętać, że pies nie ma występować w roli maskotki i zabawki. Zwierzę potrzebuje przestrzeni i empatii. Nigdy nie należy podchodzić do pupila bez zgody opiekuna.

Oprac. Anna Staroń

Możesz również polubić…

Skip to content