ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI, ODWAGI I ZABAWY

15 września, jak co roku, obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszyscy od samego rana cieszyli się tym dniem! Podczas zajęć lekcyjnych czy świetlicowych lub godzin wychowawczych odbywały się pogadanki i dyskusje na temat historii małej Vashti, (opowieść o dziewczynce, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości). Następnie uczniowie  w klasach prezentowali swoje umiejętności i talenty oraz wspólnie  uczestniczyli w zabawach lub  konkursach, a także wykonywali kreatywne, kropkowane prace plastyczne. Tego roku to uczniowie w większości byli twórcami tego wyjątkowego dnia. Działania były niezwykle pomysłowe i różnorodne.

Dzieci z klasy I B zaprezentowały prace plastyczne tworząc wystawę „Mam talent”, a następnie bawiły się w programowanie na macie do kodowania. Natomiast klasa III C wykazała się niezwykłą kreatywnością i samodzielnością. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności i talenty poprzez indywidualne prezentacje: różnych doświadczeń, nagranych filmów z umiejętnościami, samodzielnie malowanych obrazów, magicznych sztuczek, popisów umiejętności piłkarskich, jazdy na rolkach, sztuk walki, akrobatyki, układania kostki Rubika na czas, tworzenia zakładek sztuką origami, budowania z klocków konstrukcyjnych. Wszystkie dzieci tworzyły prace plastyczne na bazie kół z origami, jako notatkę w zeszycie oraz własne prace plastyczne na bazie kropki. Kolega Maciek przygotował wszystkim uczniom zadania do twórczej interpretacji w oparciu o kropkę. Trzecioklasiści przygotowali  też klasową prezentację prac. Zdjęcia można podziwiać pod linkiem: Dzień Kropki III c 2022

W klasie VII C uczniowie rozmawiali o swoich zdolnościach i zaletach odpowiadając na ciekawe pytania wychowawczyni i tworząc drzewo talentów oraz prezentując swoje niezwykłe umiejętności i pasje (np. rzadką sztukę kaligrafii czy „robótek” ręcznych, pięknego malarstwa czy umiejętność jazdy konnej).

Wszyscy świetnie się bawili. To był wspaniały, niezwykle inspirujący i niezapomniany dzień!

Możesz również polubić…

Skip to content