Święto Kropki

16 września w naszej szkole, po raz kolejny, obchodziliśmy  Święto  Kreatywności  z okazji Międzynarodowego Dnia  Kropki.  Jest to święto kreatywności, talentu, odwagi, a przede wszystkim, wiary we własne siły.

W szkole zapanował „kropkowy” zawrót głowy. Tego dnia dominującym motywem na ubraniach dzieci i pracowników szkoły były oczywiście kropki. W klasach i korytarzach szkolnych również królowała kropka. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami zorganizowali wiele działań, które pomogły dzieciom poznać ich mocne strony, odkryć nowe talenty i zmobilizować do twórczych pomysłów oraz do współpracy we wspólnej zabawie.

W salach, podczas zajęć odbywały się pokazy talentów i pasji uczniowskich, a nawet ciekawe prezentacje doświadczeń przyrodniczych. Uczniowie wykonywali piękne prace plastyczne inspirowane kropką i organizowali wystawy swoich dzieł. Odbyły się także pokazy taneczne, muzyczne, sprawnościowe z nietypowymi przyborami, a nawet z elementami magii oraz popisy z piłkami.

Ten radosny dzień już na początku roku szkolnego,  zintegrował uczniów i pobudził ich do działania. Stał się również okazją do rozmów na temat radzenia sobie z przeciwnościami losu. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, wykazali się niezwykłą pomysłowością. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy! Za rok kolejny Dzień Kropki.

Opracowała Małgorzata Kolisz