Świętokrzyskie, jakie cudne…

Dnia 16 maja 2023 r. uczniowie klas VIa i b wyjechali spod Parku Leśnego w Mielcu na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w Góry Świętokrzyskie. Opiekunkami tej licznej grupy było aż pięć pań: A. Rzeźnik, A. Mysłek, E. Hariasz i E. Głowacka, a także mama ucznia z VIa p. J. Piechota. Celem wyjazdu było poznanie przyrody tych gór oraz ich okolic, obejrzenie różnorodności gatunkowej Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz walorów turystycznych tego regionu. Jadąc autokarem mogliśmy podziwiać cechy krajobrazu naturalnego i kulturowego.

Podróż rozpoczęliśmy w dobrych humorach, tym bardziej, że pogoda zapowiadała się wspaniale.

Pierwszym naszym przystankiem była Nowa Słupia i  warsztaty pt. Warsztat „Ogień i żelazo – starożytny, fascynujący świat hutników i kowali”. Kolejnym etapem, chyba najtrudniejszym, było wejście „Drogą Królewską ”na Święty Krzyż- Sanktuarium, które znajduje się na Łysej Górze. Tu zwiedziliśmy m.in. muzeum przyrodnicze, gdzie można było podziwiać ślady dawnego życia-liczne skamieniałości zebrane z tych gór, relikwie i klasztor.

Po obejrzeniu gołoborzy ruszyliśmy w stronę autokaru i udaliśmy się do Kielc do McDonalds’a.

Drugie spotkanie w tym samym towarzystwie miało miejsce 12 czerwca 2023r. na placu za Hotelem Polskim, gdzie uczniowie po smacznym posiłku bawili się w różne gry integracyjne. Czas tak miło spędzony pozostanie na długo w naszej pamięci. Warto korzystać z takich form wypoczynku, ponieważ służą one młodzieży, bliższemu poznaniu siebie i kolegów. Zaakceptowania zalet i wad osób, które wydaje nam się, że znamy….

 

A. Mysłek

Możesz również polubić…

Skip to content