Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

„Świtezianka” i „Rybka” na Narodowe Czytanie

Kto nie zna ponadczasowych utworów wieszcza Adama Mickiewicza? „Romantyczność”, „Powrót taty” czy „Panią Twardowską” powinien znać każdy.


W tym roku z okazji Narodowego Czytania wybrane zostały „Ballady i romanse”. Ten przełomowy zbiór ballad wydanych w 1822 roku jest uznawany za manifest i początek romantyzmu w Polsce. Od tego momentu minęło równe 200 lat.


Nasza szkoła już po raz 4 wzięła udział w obchodach przygotowując film, w którym uczennice klas 8a i 8b czytają dla nas ballady „Rybka” oraz „Świtezianka” w przepięknych okolicznościach przyrody oraz strojach nawiązujących do treści ballad.
Zapraszamy !

Może Ci się również spodoba

Skip to content