Szczęśliwego nowego roku…szkolnego!

Te słowa wypowiedział do zgromadzonych 1 września na boisku Szkoły Podstawowej nr 3, Prezydent Mielca , Jacek Wiśniewski. Zauroczony postawą najmłodszych uczniów, którzy śpiewali hymn narodowy ze szczerym entuzjazmem i zaangażowaniem, zwrócił się do społeczności szkolnej oraz rodziców , życząc wszystkim wytrwałości i energii . Przypomniał o 83 rocznicy wybuchu II wojny
światowej -wydarzeniu szczególnie tragicznym w kontekście aktualnej sytuacji w Ukrainie. Podobny wydźwięk miało przemówienie wygłoszone przez Dyrektora SP3, Adama Jastrząba. 

Mottem tego wyjątkowego dla wszystkich dnia oraz przesłaniem na nowe miesiące pracy, nauki i aktywności mogą być słowa piosenki polskiej artystki w pięknym wykonaniu Julii Wojtani : ,, NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ!’’. Napełniły one słuchaczy pozytywnymi emocjami, podobnie jak taniec – energetyczny i mistrzowsko zaprezentowany przez szkolny zespół. 

Krótki występ rozpoczynający rok szkolny 2022/23 przygotowały nauczycielki : M. Chudzik ( recytacje w wykonaniu wychowanków z klasy V c), E. Czernik ( piosenka zaśpiewana przez uczennicę kl. VI a oraz werbliści) , J. Lonczak ( taniec –uczennice kl. VIIc, poczet sztandarowy), M. Słąba ( dekoracje). Nagłośnieniem zajmowali się nauczyciele : M. Kukułka, M. Switek oraz A. Strzępka. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała opiekunka Samorządu Uczniowskiego SP3, p. A. Rzeźnik.
Wybrany przed wakacjami nowy przewodniczący SU, Jakub Witek, zaprezentował się jako pełen wdzięku profesjonalny konferansjer.

Oby ten rok szkolny okazał się dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli dobry i owocny!

Red. M. Chudzik

Fot. J. Tarnowska – Leyko

Możesz również polubić…

Skip to content