#SZKOŁA PAMIĘTA – klasa VI C

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Finał akcji odbył się w piątek 29 października, do którego dołączyli również uczniowie klasy VIC wraz z wychowawcą Joanną Szady. Oddali hołd poległym za ojczyznę, walczącym podczas I i II wojny światowej. Zapalono znicze przy ścianie pamięci żołnierzy polskich zlokalizowanej przy naszej szkole. Była to lekcja, uwrażliwienia młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miasta czy regionu. Pamięć to wyraz szacunku dla ich życia i dokonań.

Możesz również polubić…

Skip to content