Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego w Mielcu, pamięta!

Nasza szkoła również i w tym roku bierze udział w ogólnopolskiej inicjatywie organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Nasi uczniowie nie tylko podjęli działania upamiętniające ważne postacie i wydarzenia z naszego regionu paląc znicze na grobach uczestników powstania styczniowego, żołnierzy poległych w czasie i wojny światowej, oddziału partyzanckiego Jędrusie, Żołnierzy Niezłomnych, ale również uczcili pamięć lokalnych bohaterów sprzątając i porządkując ich groby.

Możesz również polubić…

Skip to content