Szkolny Dzień Kreatywności

W dniu 21 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Szkolny Dzień Kreatywności poprzez wysłuchanie audycji na temat Międzynarodowego Dnia Kropki oraz prezentowanie swoich pasji i talentów na forum klasy podczas lekcji z wychowawcą.

Uczniowie klasy IVB zaznajomili społeczność uczniowską z genezą Międzynarodowego Dnia Kropki, czyli International Dot Day, które jest również obchodzone w naszym kraju w dniu 15 września. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je prezentować. Motywem przewodnim jest kropka.

„Kropkowe ” dekoracje w klasach wprowadziły wszystkich w atmosferę święta.  Dominującym motywem na ubraniach dzieci i nauczycieli były kolorowe kropki, które nie tylko przyciągały uwagę, ale również zachęcały do zabawy wokół „kropki”.

„Kropkomania” sprawiła, że to był dzień pełen entuzjazmu i radości. W ten sposób dołączyliśmy do grona tysięcy szkół świętujących na całym świecie, do rosnącej, globalnej społeczności mistrzów kreatywności.

Red. A. Lamot -Kulawiec

Możesz również polubić…

Skip to content