Uroczyste zakończenie roku dla klas VII i VIII

24 czerwca 2021r. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego dla klas siódmych i ósmych. Tegoroczni absolwenci opuścili mury naszej szkoły. To był kolejny, trudny rok zdalnego nauczania. Tym bardziej cieszy fakt, że nasi uczniowie uzyskali tak wysokie osiągnięcia w różnych konkursach.

Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie przewodnicząca szkoły Ewa Majka powitała przybyłych gości:

Panią Adriannę Miłoś – zastępcę prezydenta Miasta Mielca, panią Marię Lubczyńską starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, pana Pawła Warzechę – przewodniczącego Rady Rodziców oraz dyrekcję naszej szkoły, nauczycieli oraz uczniów.

Następnie głos zabrał dyrektor Adam Jastrząb, który pogratulował uczniom wysokich wyników w nauce i zachowaniu, a następnie wyczytał nazwiska tych, którzy zasłużyli na wpis do Złotej Księgi.

Kolejnym punktem programu było przekazanie – w imieniu klas ósmych – symboli naszej szkoły: sztandaru i kluczy uczniom klas siódmych. Po zmianie pocztu sztandarowego
i ślubowaniu, obowiązki nowego przewodniczącego objął uczeń klasy VII e – Sebastian Rzeźnik.

Po wyprowadzeniu sztandaru wicedyrektor Joanna Dul-Wolanin wyczytała laureatów
i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Ze względu na liczne sukcesy uczniów naszej szkoły w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty zajęliśmy po raz kolejny zaszczytne drugie miejsce w województwie podkarpackim, uzyskując po raz dziesiąty tytuł „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”. Certyfikat na ręce dyrektora wręczyła wizytator KO Maria Lubczyńska. Uhonorowana została także uczennica Barbara Wilk, która zajęła wysokie II miejsce w Wojewódzkim Konkursie z Chemii. Nagrodę odebrał także Szymon Wójcik jako dwukrotny laureat Wojewódzkiego Konkursu z Biologii
i Wojewódzkiego Konkursu z Chemii. Wszyscy laureaci i finaliści poszczególnych konkursów otrzymali zaświadczenia i książki. Nagrodzeni zostali także uczniowie wpisani do Złotej Księgi.

Słowa gratulacji do uczniów skierowała pani Adrianna Miłoś, składając także wakacyjne życzenia i zachęcając do aktywnego wypoczynku na terenie naszego miasta.

Apel uświetniła recytacja utworu ,,Wspomnienie” w wykonaniu Kamili Kilian
oraz występ laureatki konkursu ,,Moja mała etiuda taneczna”- Liwii Majewskiej.

Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy pięknej piosenki ,,Nie bój się chcieć”
w wykonaniu Zuzanny Czuchry oraz krótkiego przemówienia przewodniczącego Rady Rodziców. Po akademii uczniowie udali się do wyznaczonych sal na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Akademię przygotował zespół:

przewodnicząca: A. Lechowicz

Samorząd Uczniowski: A. Rzeźnik

sztandar: B. Wiącek

muzyka: E. Czernik

taniec: J. Lonczak

dekoracje: U. Kapuścińska-Kołacz

nagłośnienie: A. Strzępka

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w apelu i życzymy wspaniałych wakacji.

Red. A. Lechowicz