VII Edycja #SprzątamyDlaPolski

Dnia 22 kwietnia 2024 roku uczniowie klas trzecich naszej szkoły włączyły się w akcję sprzątania najbliższej okolicy z okazji Światowego Dnia Ziemi. W formularzu zgłoszeniowym stanowimy liczną grupę 150 000 uczestników z całej Polski. Nasze zaangażowanie to bezcenne uśmiechy podczas spacerów po pobliskim lasku i okolicach przy szkole. Zebraliśmy kilka największych 20-litrowych worków pełnych  śmieci; plastikowe butelki, papierki, puszki po napojach, szkło oraz nietypowe odpadki spacerowiczów. Byliśmy do akcji przygotowani i wyposażeni w gumowe rękawiczki. Porządkowanie lasku ze śmieci nie było przyjemnym spacerem, ale zadaniem dla każdego z nas. Uświadomiliśmy sobie, jak dużo zależy od nas samych, by życie na planecie Ziemi było zdrowe w przyszłości.

red.  Lidia Tylutki

Możesz również polubić…

Skip to content