W tym roku odwiedziliśmy Rzeszów

23 maja dzieci z Ukrainy uczące się w Szkole Podstawowej nr 3 wyjechały na wycieczkę do Rzeszowa. Opiekunkami dzieci były: Iryna Migunova, Tetiana Voita, Halyna Kudria

Celem wyjazdu był Rzeszów, który jako stolica Podkarpacia kryje w sobie przepiękną historia rodu Lubomirskich, urokliwe uliczki oraz XVII – wieczne perełki polskiej architektury i „Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz” w Jasionce. To ośrodek popularyzujący naukę o wyjątkowej w skali kraju ofercie programowej powiązanej z inteligentnymi specjalizacjami województwa, w tym z: lotnictwem, kosmonautyką, informatyką i telekomunikacją oraz szeroko rozumianą jakością życia. Tutaj można eksperymentować do woli, testować, pytać, doświadczać… Służy do tego prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni warsztatowych: Fablab, Pracownia Robotyka, Pracownia Biologia i Ekologia, Pracownia Chemia, Pracownia Fizyka. PCN Łukasiewicz w Jasionce to wyjątkowe miejsce, którego zadaniem jest transformacja sposobu myślenia i działania. Jest przeznaczone dla wszystkich bez względu na wiek.

Przygoda rozpoczęła się od wizyty w „Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce. Dzieci były w swoim żywiole. Chłonęły nie tylko wiedzę, ale także doświadczały bezpośredniej obecności zjawisk naukowych. Planowaliśmy następnie zwiedzać Rzeszów, jednak pogoda pokrzyżowała plany. Rozpadał się bardzo ulewny deszcz, więc poszliśmy na obiad w międzyczasie poznając historię Rzeszowa i niektóre jego zabytki. W czasie drogi powrotnej zatrzymaliśmy się w Kolbuszowej, aby usłyszeć historię jednego z miast Podkarpacia. W Mielcu byliśmy około 17:00. Na parkingu czekali już rodzice, którzy odebrali, troszkę przemoczone, ale roześmiane dzieci.

Helena Pastuła

Możesz również polubić…

Skip to content