Warsztaty podróżnicze w świetlicy

 Podróże po Chińskim Murze

W dniach 7 i 8 marca 2024 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty podróżnicze  „Podróże po Chińskim Murze”. 

Podczas warsztatów dzieci miały okazję porozmawiać o różnicach między chińskim pismem  a naszym. Zobaczyły i przetestowały jak mali Chińczycy uczą się pisać swoje znaki.

Przymierzali kolorowe stroje Miao, poznały historię Terakotowej Armii. Nasze Świetliczaki dowiedziały się o ciekawostkach kuchni chińskiej oraz poznały chińskie przysmaki.  Zapoznały się również z historią Stuletniego jaja,  oraz poznały technikę prasowania chińskiej herbaty. Potrafią także odpowiedzieć na pytanie, czy Chińczycy jedzą robaki?

Na koniec warsztatów dzieciaki mogły pobawić się zabawkami, którymi bawią się na co dzień ich chińscy rówieśnicy oraz sprawdziły swoją sprawność w chińskiej zabawie ruchowej. Warsztaty umożliwiły  Świetliczakom poznać kulturę wpływowego Państwa Środka.

Op. Anna Staroń

Możesz również polubić…

Skip to content