Wiemy, kiedy zdrowo jemy!

Pod takim hasłem odbyły się 29 listopada 2023r. WARSZTATY EKOLOGICZNE dla uczniów w klasie II b oraz III c. W ramach mieleckiego projektu edukacyjnego „Mamo, tato jem zdrowo” warsztaty poprowadziła promotorka zdrowej żywności Pani Dominika Kruk, prowadząca Zielony Ryneczek w Mielcu. W ciekawy, niebanalny sposób poparty filmami i zdjęciami uczyła dzieci czytać skład etykiet najpopularniejszych słodyczy, zwracając uwagę na szkodliwość cukru, konserwantów i barwników. Profesjonalna prezentacja pomogła zrozumieć tematykę dotyczącą dbania o zdrowie dzieci, rodziców i dziadków. Wszyscy aktywnie, z zaciekawieniem brali udział w warsztatach. Mieli możliwość degustacji zdrowej żywności; chrupek bez soli i tłuszczu oraz suszonej morwy białej, której smak przypadł wszystkim do gustu. Mamy nadzieję, że po takiej prelekcji wszystkie dzieci będą zwracać uwagę na etykiety produktów spożywczych, by dbać o swoje zdrowie.

red. Lidia Tylutki

Możesz również polubić…

Skip to content