Wizyta dietetyka klinicznego

W piątek, 6 października 2023r. gościliśmy w naszej klasie panią Wiktorię Dragan- dietetyka klinicznego Naturhouse. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały o najważniejszych zasadach zdrowego odżywiania (w tym  o talerzu zdrowego żywienia, o piramidzie zdrowego żywienia.) Pani dietetyk zwróciła uwagę na to, jakich produktów unikać, mówiła  o szkodliwości cukru, napojów słodkich i energetycznych, a także jak czytać składy produktów spożywczych.  W części praktycznej dzieci zadawały pytania oraz wyklejały grupowo  piramidę zdrowego żywienia oraz segregowały produkty na zdrowe i szkodliwe, przyklejając je w „koszu”.

Dzieci zapamiętały o konieczności dożywiania się przez cały rok kwasami  NNKT(niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) oraz witaminą D.

 Na zakończenie Pani dietetyk poinformowała o możliwości bezpłatnych konsultacji dla rodziców lub ich dzieci w celu ustalenia właściwego żywienia.

Wych. L.Ziemińska

Możesz również polubić…

Skip to content