Wycieczka do Inwałdu

W dniu 7 czerwca 2024 r. klasa III D i II A tym razem wybrały się Inwałdu, miejscowości położonej w województwie małopolskim. Pod opieką przewodnika zwiedziliśmy park w którym królują dinozaury. W malowniczych plenerach Dinolandii zobaczyliśmy groźnego Tyranozaura Rexa, długoszyjnego Diplodoka, Stegozaura z mózgiem wielkości orzecha włoskiego, czy też najmniejszego z dinozaurów Kompsognata. Dużym wyzwaniem była ściana wspinaczkowa. Większość z nas doskonale sobie z nią poradziła i mogła spojrzeć z góry na otaczający park. Skorzystaliśmy też z parku linowego i dmuchanych zjeżdżalni. Byliśmy w Jaskini Tajemnic – labiryncie, w którym uwięziony jest groźny stwór. Kolejne wyzwanie stanowił Zielony Labirynt oraz dom strachów Egipt Horror Show (tylko dla osób o mocnych nerwach, w naszej grupie byli tacy śmiałkowie).

Wystarczyło pokonać 96 schodów, aby wejść na sam szczyt Wieży widokowej i zobaczyć niezwykły obraz: kwitnący portret Jana Pawła II. Następnie do Parku Miniatur zaprosiła nas przewodniczka, Pani Honorata. To magiczne miejsce, w którym wyruszyliśmy w podróż do Australii, Grecji, Włoch, Polski, Chin oraz Francji. Zobaczyliśmy budowle z całego świata między innymi: Wieżę Eiffla, Bramę Brandenburską, Mur Chiński, Krzywą Wieżę w Pizie oraz Plac św. Piotra i Bazylikę św. Piotra.

 Pełni wrażeń wieczorem wróciliśmy do Mielca. To wszystko w telegraficznym skrócie. Tam naprawdę jest co robić. Wycieczkę zorganizowała p. Grażyna Antoń.

 

Red.: Joanna Łukasik

Możesz również polubić…

Skip to content