Wycieczka do Rzeszowa

W dniu 23.02. 2023 r. klasa I a i klasa II d wybrały się do teatru „Maska” na spektakl „Brzydkie kaczątko” na motywach baśni H. Ch. Andersena. Spektakl ten to poetycka historia o tolerancji oraz akceptacji siebie i innych. Opowieść jest osadzona w plastycznym, pełnym ptasich piór świecie. Scenografia i choreografia były naprawdę fantastyczne! Następnie zwiedzaliśmy ulokowane w budynku teatru Muzeum Dobranocek. To jedyna tego typu placówka w Polsce, posiadająca unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci. Zobaczyliśmy bezcenne eksponaty z realizacji filmów animowanych: oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, folie animacyjne. Można tu spotkać Jacka i Agatkę, Gąskę Balbinkę, Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Colargola, Małego Pingwina Pik-Poka, Trzy Misie, Plastusia, Kota Filemona, Smerfy oraz wiele innych postaci.

Na tym nie koniec pozytywnych wrażeń, ponieważ udaliśmy się do „Fantazji”, jednego z większych w Polsce centrum zabaw i rozrywki dla dzieci. Uczniowie bawili się na wielopoziomowej konstrukcji składającej się z labiryntów rur, przejść, długich zjeżdżalni spiralnych, mosteczków i basenów z kulkami. Do dyspozycji dzieci były też dmuchańce do zjeżdżania, skakania i wspinania. I jeszcze jedno. Byliśmy w Fantastycznej Fabryce Słodyczy, gdzie oglądaliśmy pokaz wyrobu lizaków. Następnie każdy z osobna miał możliwość samodzielnego wykonania lizaka. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń. Wycieczkę zorganizowała p. Grażyna Antoń.

Red.: Joanna Łukasik

Możesz również polubić…

Skip to content