WYCIECZKA! Huraaaa!

Dnia 30 września 2021r. klasa 5b i 5d (dziękujemy, że byliście z nami…) wybrała się wraz z wychowawczyniami Agnieszką Mysłek i Joanną Sałagaj oraz paniami Dorotą Polczak i Eweliną Nicpoń – Bogacz na wycieczkę do Chęcin do kamienicy „Niemczówka”, a także do Podzamcza koło Chęcin.

Kamienica ta to perełka renesansowej zabudowy mieszczańskiej Chęcin.  Jej powstanie datowane jest na rok 1570. W zabytkowych podziemiach kamienicy „Niemczówka” zaaranżowana została wystawa stała reprodukcji zdjęć, z kręconego przez Jerzego Hoffmana w latach 60-tych XX w. filmu pt. „Pan Wołodyjowski”. Nie jest ona przypadkowa! Ekranizacji słynnego z Sienkiewiczowskiej Trylogii oblężenia Kamieńca Podolskiego dokonano właśnie w pobliżu średniowiecznego zamku chęcińskiego! Po obejrzeniu wystawy uczniowie zostali zaproszeni na warsztaty, na których mieli wykonać swoje korony. Zabawa przy ich powstawaniu była wyśmienita. Za najładniejsze, najbardziej okazałe, uczniowie otrzymywali nagrody.

Następnie wszyscy  udaliśmy się do Podzamcza. Cóż tam się znajduje? Centrum Nauki Leonardo da Vinci. To niezwykły punkt na mapie regionu świętokrzyskiego  przeznaczony do aktywnego i inspirującego wypoczynku. Centrum to jest miejscem dla wszystkich, którzy chcą przekonać się, że biologia, fizyka czy chemia to fascynujące dziedziny wiedzy. Po obejrzeniu wszystkich „maszyn” i ciekawych urządzeń zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się na obiad.

Byliśmy pod wrażeniem wystaw, ciekawostek i warsztatów i dlatego świetnie się bawiliśmy. Po zakupieniu mnóstwa pamiątek udaliśmy się w drogę powrotną do Mielca.

Wycieczka ,pomimo niezbyt słonecznej pogody…,była bardzo udana, pełna humoru, śmiechu i autokarowego gwaru. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.